Čerstvý vzduch pre vodičov zaručuje kabínový filter s aktívnym uhlím

11.11.2011 00:00

 

 

Či už ide o peľ, prach alebo výfukové plyny – kabínové filtre s aktívnym uhlím zabezpečujú, že vo svojom aute môžete ľahko dýchať. Dráždivé látky zostávajú vonku. Ukážeme vám, čo dokážu jednotlivé vrstvy filtra. A ako môžu ľudia trpiaci na astmu a alergie ďalej zmierniť ich príznaky. 

Kabínové filtre s aktívnym uhlím  sú také účinné, že váš klimatizačný systém a ventilátor sú vždy pripravené na použitie: dokonca aj v dopravných zápchach alebo keď prechádzate dlhými tunelmi.

 

 

 

Štyri vrstvy zabezpečujú čistý vzduch


Štyri rôzne vrstvy zabezpečujú, že vzduch vo vašom aute zostáva čistý. Predfilter zachytáva väčšie častice, zatiaľ čo mikrovláknové rúno zachytáva sadze, peľ a baktérie. Nosné rúno slúži na stabilizáciu filtra, zatiaľ čo vrstva s aktívnym uhlím odstraňuje nezdravé a nepríjemné zapáchajúce plyny, ako ozón a výfukové plyny. Kabínové filtre s aktívnym uhlím takto nielenže chránia vaše zdravie, ale poskytujú aj väčší komfort a bezpečnosť pri jazde.

 

Montáž je detská hračka

 

 Výmena štandardného kabínového filtra za kabínový filter s aktívnym uhlím je jednoduchá a nie je potrebné nijako meniť vozidlo. Každý si môže zabezpečiť čerstvý vzduch do interiéru svojho vozidla. Zapamätajte si: Počas zimných mesiacov je špina v starých filtroch vynikajúcim miestom na množenie baktérií a plesní. Tak nezabudnite vymeniť filter raz za rok, po každých 15.000 kilometroch alebo podľa pokynov výrobcu vozidla.

 

 

Čo ešte môžu robiť ľudia trpiaci na alergie a astmu:

  • Množstvo peľu je vo vidieckych oblastiach najvyššie skoro ráno a v mestách doobeda. V tomto čase majte okná zatvorené.
  • Ak vaše dieťa trpí na astmu, predchádzajte astmatickým záchvatom. Čím menej záchvatov dieťa zažije, tým menej problémov bude mať v dospelosti.
  • Vyrovnaná fyzická aktivita formou pravidelného cvičenia posilňuje dýchanie, obeh krvi a svaly. Obranyschopnosť organizmu sa posilňuje, dráždenie dýchania sa znižuje a prahová hodnota pre námahou vyvolanú astmu sa zvyšuje.
  • Prospešné sú všetky formy športu, ktoré povzbudzujú pravidelné dýchanie, najmä plávanie, veslovanie a gymnastické cvičenia.
  • Akokoľvek ťažké to môže byť pre vás a vašu rodinu, nemali by ste chovať domáce zvieratá

 

Zdroj: https://www.bosch.sk/content/language1/html/734_3253.htm